Články

U zkoušek v autoškolách budou nové otázky. Žáky mají lépe naučit pravidla provozu.
Article photo

Teoretická část závěrečných zkoušek v autoškolách se po letech dočkala zásadní inovace – v testovém souboru se objevilo 35 nových otázek, které lépe odpovídají dopravním situacím v moderních městech.

Do testovacích sad u zkoušek na řidičské průkazy brzy přibude 120 nových otázek. Zaměřovat by se měly na konkrétní situace v provozu a případná rizika. Prvních 35 nových otázek by se mělo v testech objevit od 24. října, další přibudou postupně. Na tiskové konferenci to oznámili zástupci ministerstva dopravy, policie a asociace autoškol. V současnosti je v testovacích sadách 855 otázek, nové otázky je doplní. Každý žadatel u zkoušky řeší 25 příkladů.

 

"Cílem nových otázek je, aby donutily žadatele o řidičské oprávnění se teoreticky vzdělávat a následně své znalosti více aplikovat v praxi," řekl Milan Janda z ministerstva dopravy. Podle něj by nové příklady měly eliminovat situace, kdy se žadatelé nazpaměť učí testové otázky. Naopak by je nové otázky měly více nutit k učení se pravidel a zásad provozu. Nové otázky budou mít podle ministerstva zcela novou formu. Jejich obrazová forma se bude zaměřovat na konkrétní situace a rizika, příčiny dopravních nehod, na zranitelné účastníky v provozu, jako jsou cyklisté nebo chodci, a také na možné problémy dopravy ve zhoršeném počasí.

Nové otázky budou doplňovat současné, podle Jandy bude systém otázky u zkoušek generovat tak, aby se v sadě 25 příkladů, které každý žadatel skládá, objevily některé nové. Janda také řekl, že současné otázky nejsou špatné, nové však odráží nový trend. Na tvorbě nových příkladů spolupracovalo ministerstvo s úřady, policií a asociací autoškol.

Deset z nich jsme vám vložili mezi naše testové otázky a brzy se vám tak mohou objevit v denní výzvě.

 

Znáte správnou odpověď na jednu z nich?

Platnost zónových dopravních značek:

a) je ukončena na nejbližší křižovatce.

b) je ukončena dopravní značkou informující o jejím konci, není-li stanoveno jinak.

c) končí po 100 m od značky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Správná odpověď je b.

 

Přihlášení uživatele
Pouze přihlášený uživatel může hrát hru!
Přihlaste se a jeďte
Přihlásit / Registrovat
###message