Články

Mladí řidiči - výzva pro vás!
Article photo

Ford bude opět školit mladé řidiče. Zaměří se i na soužití s cyklisty.

Zdokonalit se v rozpoznávání rizik. Naučit se zvládat krizové situace. A vyzkoušet si, jak se za volantem chovat ohleduplněji k cyklistům. To všechno čeká na účastníky bezplatných zdokonalovacích kurzů Driving Skills for Life (DSFL), které pořádá Ford pro mladé řidiče.

Proč právě pro ně? Dopravní nehody jsou nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí a zároveň platí, že nejmladší řidiči jsou velmi rizikovou skupinou. V roce 2018 zemřelo na českých silnicích vinou řidičů do 24 let 92 osob, což je 16 procent z celkového počtu 595 obětí.

Účastníci kurzů DSFL jsou rozděleni do malých skupin a přímo za volantem si vyzkoušejí triky a techniky od odborných instruktorů. Letos poprvé na ně čeká také modul „Share the Road“ (Rozdělte se o silnici), zaměřený na interakce mezi řidiči a cyklisty. Popularita cyklistiky v celé Evropě stoupá, ale spolu s tím bohužel také roste počet nehod s účastí cyklistů.

Účastníci si osvojí techniku nazývanou „holandský hmat“, která předchází neúmyslnému otevření dveří do cesty přijíždějícímu cyklistovi. Naučí se lépe hlídat mrtvé úhly a zachovat si bezpečný boční odstup při předjíždění cyklistů. Díky virtuální realitě „WheelSwap“ pak mohou prožít riskantní situace s potenciálně fatálními následky jak z pohledu cyklisty, tak z pohledu řidiče. Osm z deseti lidí, kteří WheelSwap loni vyzkoušeli, uvedlo, že po této zkušenosti změní své chování k ostatním účastníkům provozu.

Kurzy budou probíhat v Hradci Králové od 6. do 8. září. Další informace najdou zájemci na http://www.forddsfl.cz/.

A naše soutěž Nebouram.cz bude samozřejmě u toho! Hlašte se mezi účastníky a užijte si to!

 

Přihlášení uživatele
Pouze přihlášený uživatel může hrát hru!
Přihlaste se a jeďte
Přihlásit / Registrovat
###message